Házi gyógymódok gyomorfájásra

Tény azonban, hogy a természetes gyógymódoknál aligha találhatunk hatékonyabbat, ráadásul ezek mellékhatások nélkül alkalmazhatóak bárki számára. Lássuk, milyen házi gyógymódok bizonyulnak a legjobb választásnak gyomorfájás esetén!
Gyógyteák az egészséges emésztés szolgálatában
Sokan esküsznek a gyógyteákban rejlő erőre, melyet gyomorbántalmak esetén is kihasználhatunk. A Hillvital.hu a jól ismert és gyakran alkalmazott kamilla mellett a citromfüvet, a koriandert, a bazsalikomot és az ánizst javasolja.
Gyömbérteát szintén pillanatok alatt készíthetünk friss gyömbér felhasználásával, s ez egyébként a hideg időszakban a megfázás remek ellenszere is lehet. A menta tea szintén sokszor bizonyított már gyomorfájás esetén, és azonnal hűsítő hatással van a területre. Érdemes tehát az otthoni házi patikában többféle gyógynövényt is tartani, így szükség esetén azonnal főzhetünk egy egészségvédő gyógyteát.
Gyomorfájás és étkezés
A rendszeres és változatos étkezés a jó közérzet és az energikusság alapja. Ha rendszertelen életmódot folytatunk, ritkán és sokat eszünk, valamint nem megfelelően válogatjuk meg az asztalra kerülő alapanyagokat, azzal a gyomorfájás megjelenését kockáztathatjuk. Érdemes naponta ötször étkezni és előnyben részesíteni a könnyen emészthető ételeket. Vannak, akik a húsmentességre esküsznek, és kizárólag növényi eredetű táplálékot fogyasztanak. A vegetáriánusok ugyan megengedik maguknak a tojást vagy például a halféléket, de már ez is egy sokkal könnyedebb étrendet takar, mintha töltött káposztát ennénk marhapörkölttel.
Fókuszban a folyadékbevitel
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a legtöbben nem fogyasztunk elegendő folyadékot. A szakemberek húsz testsúly kilogrammonként egy litert javasolnak. A levesek, gyógyteák és frissen facsart levek mellett célszerű sok szénsavmentes ásványvizet fogyasztani. Ez segít a keringés élénkítésében, a megfelelő emésztés megvalósításában, és energiával lát el a nap folyamán.
A puffadást okozó szénsavas vizek helyett inkább a szénsavmentes változat a javasolt, de akár otthon, házi vízszűrővel is tisztítható a csapvíz, ezzel megkönnyítve a mindennapokat. A víz mellett olyan folyadékokat is megéri kipróbálni a gyomorfájás ellen, mint például a friss káposztalé, a savanyú káposzta leve.
Testmozgás az egészség szolgálatában
Az egészséges életmód szerves részét képezi a mozgás. Erre akkor is megéri figyelmet fordítani, ha gyomorfájás keseríti meg mindennapjainkat. Az edzéseknek köszönhetően élénkül a keringés, javul az emésztés, erre pedig nagy szükség lehet például a puffadás elkerülése érdekében. Fontos, hogy testsúlyunknak, edzettségünknek megfelelően válasszunk mozgásformát, így kezdőként akár a kiadós séták is jó szolgálatot tehetnek a szervezet optimális működését megcélozva.
A gyomorpanaszok nagy része enyhíthető vagy akár teljesen megszüntethető természetes gyógymódokkal és életmódváltással. Néha elég csak néhány szokást kiiktatni életünkből, és máris megtapasztalhatjuk, milyen érzés a jó emésztés és a fájdalommentesség.