Fizessen elő, olvassa az interneten a Pannon Presztízs Magazint! Keresse az újságárusoknál a Pannon Presztízs Magazint!

Válassza ki, hogyan szeretné megvásárolni a Presztízs Style Magazint.

Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Style Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Style Magazint!

Egy győzelemre az olimpiai kvalifikációs tornától

Balogh Zoltán | handballnet.hu | 2011.01.26. |
A svédországi férfi kézilabda világbajnokságon szereplő magyar válogatott a középdöntő első csoportjának utolsó mérkőzésén 30:24 arányú vereséget szenvedett Spanyolországtól, így négy ponttal a negyedik helyen zárta a hat gárda küzdelmeit. Mocsai Lajos csapata, ha pénteken legyőzi Lengyelországot, tagja az olimpiai kvalifikációs torna mezőnyének.

Bíztunk benne, hogy a németek elleni bravúrt követően Fazekasék a spanyolokat is elkapják, s harcba szállhatnak a vb ötödik helyéért. A jegenyefák azonban nem nőnek az égig, a világklasszisokkal telezsúfolt hispánok hat góllal győzték le a Mocsai-csapatot. A középdöntő második csoportjában a lengyelek szerezték meg a negyedik pozíciót, így kézilabdázóinknak ellenük kell kivívniuk, hogy részt vehessenek a 2012-es londoni olimpiára kvalifikáló megmérettetésen. Pikáns mérkőzés lesz, néhány hete a lengyelországi Új év Kupán együttesünk döntetlent játszott a házigazdákkal, s ez inkább a polákokra nézve volt hízelgő. Minden mérkőzés azonban más és más, messzemenő következtetéseket nem lehet levonni a korábbi csatákból, egy biztos, borzalmasan nehéz dolga lesz a magyar válogatottnak, ha meg akarja szerezni a győzelmet.