Fizessen elő, olvassa az interneten a Pannon Presztízs Magazint! Keresse az újságárusoknál a Pannon Presztízs Magazint!

Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Style Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Style Magazint!

Kiss Norbi biztatónak véli a kezdetet

sajtóanyag | Motosport Csatorna-tankpool24 Racing Team-FIA ERTC | 2016.05.02. |
Kiss Norbi
Ezen a hétvégén az ausztriai Red Bull Ringen elkezdődött az FIA European Truck Race Championship 2016-os szezonja. A kétszeres Európa-bajnok és címvédő Kiss Norbert új csapatával, a tankpool24 Racing Teammel a vártnál jobban szerepelt, hiszen a hétvége négy futamán egy 8. és két 6. helyezést ért el.
Kiss Norbi 2014-ben és 2015-ben végzett a sorozat élén, majd idén tavasszal bejelentette, hogy
2016-tól a német tankpool24 Racing Teamnál versenyez, ahol ettől az évtől a kamionsport legjobb
szakembere, Stefan Honens vezetésével új versenykamionok építésébe kezdtek. Az új konstrukciók
néhány alkatrész hiánya miatt a Red Bull Ringen sorra kerülő szezonnyitóra még nem készülhettek
el, ezért Norbi a tavalyi kamionnal volt kénytelen rajthoz állni.
Presztízs MagazinA nem szerencsés előjelek ellenére Kiss Norbi már a pénteki szabadedzéseken is a vártnál jobban
teljesített: 7. és 6. helyezést ért el. Ennél is fontosabb volt azonban az, hogy már a mérnökökkel
együtt elkezdtek dolgozni a motorelektronikán és a motorfejlesztésen, amelynek pozitív hatásai már
a következő edzéseken érezhetőek voltak.
Szombat: csata, pole, koccanás
A szombati időmérőn már ennek a munkának is volt köszönhető, hogy a regnáló bajnok az előkelő
5. helyen végzett, így a hétvége első futamának jó startpozícióból vághatott neki. A versenyen
Norbi sokáig közel is tudott maradni az élmezőnyhöz, ám az egyik nagy riválissal, Adam Lackoval
folytatott csatározás miatt mindketten visszaestek, s a magyar versenyző végül a 9. helyen zárt. Ám
később a 3. helyen végző Ryan Smith-t megbüntették, így Norbi hivatalosan a 8. lett, s a fordított
rajtsorrend miatt a pole pozícióból vághatott neki a második futamnak. Itt azonban még
balszerencsésebb volt Kiss Norbi, az első kanyarokban „ollóba” került, a kamionja pedig később,
egy másik ütközésnél olyan sérüléseket szenvedett, hogy fel kellett adnia a futamot.
Presztízs MagazinSzombaton Jochen Hahn és Rene Reinert szerezték meg a futamgyőzelmeket.
Vasárnap: öröm az esőben
A szombati kellemes klíma után vasárnapra drasztikusan megváltoztak a körülmények, hiszen alig
10 Celsius fok és szinte végig zuhogó eső várta a versenyzőket. Norbi az időmérőn a 6. helyen zárt,
s a hétvége harmadik, az idény elsős esős futamán meg is tudta őrizni ezt a helyezést. Sőt, a nap
második, a hétvége negyedik futamán szinte lemásolta a korábbi teljesítményét, s ezúttal is a jónak
számító 6. helyezést érte el.
A vasárnap Adam Lackonak sikerült a legjobban, aki mindkét futamot megnyerte.
– Jól indult a szombat, s az időmérő is a vártnál jobban sikerült – kezdte a hétvége értékelését
Kiss Norbi. - A versenyek már nem alakultak ilyen jól, mindkét futamon bajba kerültem, s
sajnos összetört a kamion. A második futamot a pole-ból kezdtem, a start jó lett, de az első
kanyarban ollóba fogtak, nem tudtam bekanyarodni, emiatt visszaestem a mezőny végére.
Aztán páran meglökték egymást a mezőnyben, Ellen Lohr az út szélén állt, nem tudtam őt
kikerülni, a kamionom pedig összetört.

Presztízs MagazinVasárnap nagyon-nagyon nehéz nap volt, végig esett az eső, rendkívül nehéz körülmények
között kellett versenyezni. Kicsit szenvedtem is, de szerencsére megúsztam minden veszélyes
szituációt. Végül mindkét futamban hatodik helyet szereztem, ami a várakozáson felüli, jó
eredmény! Összességében a csapat és én is örülök a vasárnapi eredménynek, amely jó
alapokat jelent a folytatásra, hiszen készül az új kamion és közben zajlik a motorfejlesztés is.
Már most nagyon várom a Hungaroringen augusztus végén sorra kerülő Kamionfesztivált,
úgy érzem, akkora még versenyképesebbek leszünk, s hazai közönség előtt a dobogós
helyezésekért küzdhetünk.
A kamion Európa-bajnokság május 28-án és az olaszországi Misanoban folytatódik, augusztus 27-én és 28-án pedig a Hungaroringre látogat a mezőny.