Fizessen elő, olvassa az interneten a Pannon Presztízs Magazint! Keresse az újságárusoknál a Pannon Presztízs Magazint!

Bezárás

Válassza ki, hogyan szeretné megvásárolni a Presztízs Style Magazint.

Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Style Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Style Magazint!

Vízalatti rögbi

Az őrült sportoknak nincs határa, az ember a végtelenségig feszegeti saját teljesítőképességének határait. Mintahogy azok a német búvárok is, akik kitalálták a víz alatti rögbit. Egy csapat maximum 15 játékosból állhat, 6 a vízben, 6 csere és 3 tartalék. Minden játékos alap szabad-tüdős merülő felszerelést visel: uszony, maszk, légzőcső, valamint fülvédős sapka. A játék célja a labda eljuttatása az ellenfél kapujába (kosarába). A játéktér mindkét végén, a medence alján találhatóak a kapuk. A játéktér mérete: 12-18 méter hosszú és 8-12 méter széles. A vízmélység: 3,5 - 5 méter. A teljes játékidő két félidőre van bontva, egy félidő 15 perc, 5 perces szünettel.

A mérkőzést 3 bíró felügyeli, 1 a parton és 2 a vízben (a vízben levők teljes búvárfelszerelést viselnek).
Csak az a játékos támadható, akinél a labda van. Különösen durva támadás nem engedélyezett.